Csakhogy az egyes helyzetek, fogalmak értelmezésében sokszor elcsúszás van.
A „Forrás Egy” sokszor beszéltünk már arról, hogy az energia VAN, arról is, hogy minden tudás, fény EGY FORRÁS-ból származik. Áramlik fentről lefele, mert ez a teremtés iránya, és sugároz minden létezőre, vagyis mindenkire. Az energia, ha úgy tetszik a „Mező” áramlik, folytonosan és szüntelen mozgásban van, egyszerre, rétegeiben, párhuzamaiban megállás nélkül. Egy VAN. Minden és mindenki ebből „táplálkozik”, a különbség, ami csak másság, nem jobb, nem rosszabb, a felvevő, a befogadó készségben van. A nyitottságban, hogy honnan mely aspektusból, mely rétegből érted meg, hogy miképp fogod a rezgéseket, a jeleket, az információkat, hogy milyen szemüvegen keresztül nézed és legfőbbképpen abban, hogy milyen szándékkal, mire használod. Itt kerül a porszem az értelmezésbe, a felfogásba. A tudás önmagában még nem ruház fel hatalommal, megléte nem tesz többé, jobbá, szebbé, nem ruház fel önmagában jogokkal, nem növeli értékedet. A hatalom azt jelenti, hogy hatalmadban áll eldönteni, hogy mit teszel és hogyan a felismerések, az információk birtokában. Ez az, ami már érték, ami hatalom, ami felemel. Például dönthetsz, hogy birtokolni akarod önös érdekből, és ezzel megakasztod, megrekeszted magadat is, vagy tovább viszed, átadod, áramoltatod élővé téve egyre feljebb és feljebb pörgetve, fejlesztve és fejlődve általa másoknak is és magadnak a jobb megteremtésére. Semmi sem a tied, legfőbbképpen a tudás, mint erő, nem sajátítható ki, mert azzal elszikkasztod, elszárad, mint a virág, mint a fa víz nélkül. Az áramlás, a mozgás, a fejlődés adja az erejét, az, hogy tiszta szívvel, tiszta szándékkal használod magad és mások boldogságára. Lehet a felismerésekre alapozva rendszert építeni, kidolgozni, tanítványoknak átadni az alaposzlopokat, és utána hagyni, hogy mindenkinek része legyen a fejlődésben, hozzá tehesse mindazt, amit ő ért meg, amit érzékel a Mezőből, amit ő fogad be az Isteni Forrás energiáiból. Hisz aki nyitott az ilyesfajta érzékelésre közvetlen kapcsolatának tudatában áramlik, és érti meg az alap Igazságokat, látja, meg az összefüggéseket, és ha jól használja hatalmát, ha tisztán kapcsolódva részese marad az áramlásnak, akkor egyre több és több tudás áramlik hozzá emelve az alapokat. Vagyis a hatalom az a döntés szabadsága. Mert minden mindennel összefügg. Amíg ez a kapcsolat tudatos és élő és tiszta, addig a rendszer él és fényes, addig az EGY áramlásának csatornája, közvetítője. Amíg a döntés is tudatos, élő és tiszta. Az önös érdek, a hatalomvágy, a birtoklási vágy ezt akadályozza meg. Fontos, hogy tisztán adjátok tovább mindazt, ami felfedődik előtettek, amit megértetek, mert ha megtartod magadnak, elzárod és elsorvasztod. Ekkor elhal, kiapad, kiszikkad a rendszer. Nem a Forrás, nem az energia szűnik meg áramolni, nem a Fény és Tudás húzódik vissza, hisz az Örök és szüntelen, hanem Te zárod el magad, kizárod magad az áramlásból, ezért érzed azt, hogy nem működik.
„A tudás mindenkié. A tudás hatalom. A tudás érték.” Az igazi tudás ráébreszt arra, hogy nincs olyan, hogy „enyém”, meglátod és felismered, valóban végtelen, – igen, ezt nehéz felfogni a fizikai létezésben, mint az idő fogalmát – és mindenkinek a rendelkezésére áll. Hatalmas, de hatalommal a szándék, a tett, a döntés és az áramlás eszközén keresztül bír. És nem győzzük hangsúlyozni, nem egy út létezik. Mint ahogy egyazon tudás, információ nem csak egyikkőtökhöz tartozik vagy érkezik meg. Ez az Égi Igazság. Értjük és látjuk, hogy próbáljátok az igazságot a földön is megalkotni rendszerekben, például a jogrendszerben. Egy- egy felismerésre tudásra hálót alkottok, mint mondtuk, lehet rá építeni, kidolgozod a magad módján, sajátodévá teszed, de aztán engedd útjára, hogy élhessen, fejlődhessen. Add tovább, taníts, engedd, hogy más is tovább vihesse, taníthassa, hozzá tehessen, amikor eljön az ideje. Így leszel Te is több.